När hösten gör sitt intåg så kanske du är en av alla som gärna tänder några stearinljus inomhus. Du kanske myser under filten där i soffan med en kopp varmt och gott kaffe.. Och vi antar att du är en person som älskar att duka upp plockmat framför tv en fredag och njuta delikatesser. Vi på Xperhotelsandtable skulle just men den anledningen vilja tipsa om några charkprodukter som vi varmt skulle vilja rekommendera. Produkterna kommer från Jakobsdals Charkuterier. Läs vidare, inspireras och spring till butik och införskaffa snarast!
Xperhotelsandtable rekommenderar produkten med följande ord:
Detta är det senaste tillskottet gällande charkprodukter hos Jakobsdal. Denna Paprikasalami är mycket smakrik och har en fin struktur och lagom i styrka. Vi uppskattar att man väljer att skiva produkten tunt, vilket gör att produkten upplevs som lyxig och elegant
Xperhotelsantabletilldelar produkten 10X av 10X
Vi rekommenderar till plockbrickan Lufttorkad skinka Tryffelsalami Lufttorkad karré Kallrökt skinka
Xperhotelsandtable rekommenderar produkten med följande ord:
Produkten har en mycket fin balanserad sälta och lyxigt uttryck. Produkten är otroligt god och vi anser att detta är en av de bästa lufttorkade skinkorna vi testat. Testa gärna tillsammans med ost, Mycket gott, Vi gjorde de!
Xperhotelsandtable tilldelar produkten 10X av 10X
Xperhotelsandtable rekommenderar produkten med följande ord:
Lyxigt, med tryffel. Och vem gillar inte tryffel? Detta är en korv med tydlig tryffelsmak och med perfekt styrka. Detta blir något alldeles extra på plockbrickan. Så god korv! Härligt tuna och behagliga skivor.
Xperhotelsandtable tilldelar produkten 10X av 10X
Xperhotelsandtable rekommenderar produkten med följande ord:
Denna produkt ser vi som ett självklart alternativ till julskinka för dig som kanske vill ha ett alternativ. Denna karré har bra sälta, fin och tydlig smak och saftig. En produkt som verkligen förädlat karré på en ypperligt sätt.
Xperhotelsandtable tilldelar produkten 10X av 10X
Xperhotelsandtable rekommenderar produkten med följande ord:
Klassisk men ack så gott. Att man valt en tun och luftig karaktär på denna produkt gör att produkten ger mycket smak av det rökta och skinkan känns mycket lyxig och passar utmärkt på plockbrickan, liksom som smörgåspålägg. En höjdare . Tydlig och god rökkaraktär på produkten också.
Xperhotelsandtable tilldelar produkten 10X av 10X
Om Jakobsdals
Vi är ett familjeföretag i Göteborg som visat kärlek till hantverket i tre generationer. I vår charkdisk har vi ett brett utbud av svenska charkuterier, så vi hoppas att det alltid ska finnas något som faller dig i smaken.
Varsågod att prova Mor Matildas kokta skinkor, Bror Jakobs rökta skinkor, Haga-Petters finfina korvar och Charkuteriets klassiska charkprodukter.







