Välsmakande drycker för vardag och fest

Måltidsdrycker är alltid spännande att kika närmare på tycker vi på Xperhotelsandtable. Nu när julen närmar sig och mat och dryck kommer ligga i fokus skulle vi vilja tips om två drycker från Färna Odlingar. 

Så här tycker Xperhotelsandtables testgrupp om dryckerna

Här är två drycker som vi varmt rekommenderar att placera på både middagsbordet och vid festligare sammanhang. Svartvinbärsdrycken har en djup och trovärdig smak. Äktheten i drycken genomsyrar hela känslan närman avsmakar.Vi upplever svartvinbärsdrycken som syrlig och rund och med mycket smak. Vi tilldelar drycken 10X av 10X möjliga

Drycken med smak av rabarber överraskar oss med sin härligt pårlande karaktär. Drycken har tydlig smak av rabarber men upplevs inte alls sur. Sötman och syrligheten i denna dryck är välavvägt och att man kolsyrat drycken lätt ökar bara smaka och karaktär på innehållet. Detta är ett perfekt val för dig som exempelvis önskar lite lyxigare att skåla i på festen men önskar ett alkoholfritt alternativ. Vi tilldelar drycken 10X av 10X möjliga 

 

 

LOGGA IN

Vi använder oss av cookies för att ge en bättre upplevelse av Xperhotelsandtables. Om du fortsätter använda webbplatsen antar vi att du godkänner detta.

Du ser ung ut!

Är du över 25 år?

Denna sida innehåller information om alkoholhaltiga drycker och riktar sig till dig som fyllt 25 år. Genom att klicka vidare godkänner jag att jag är 25 år eller äldre.