Här är verkligen ett kit för dig från Yvers Rocher som vill bevara din hy och som kanske också vill föryngra och få mer glans och mer spänns i din hy. Xperhotelsandtable har valt en person ur sin testgrupp som i 2 veckor fått prova produkterna och se resultatet!! Produkterna har används morgon kväll!
Serum vegetal toning lotion: Den idealiska avslutningen på din rengöringsrutin! Ett ansiktsvatten som sveper bort de sista makeupresterna och förbereder den inför den efterföljande anti-age-vård. Verkar återfuktande och ger ny energi och lyster.
Serum vegetal smoothing day fluid: Mer lyster, mindre glans! Denna lätta, utslätande dagcrème är speciellt framtagen för blandhud. Den dämpar linjer och rynkor och motverkar glansiga partier för en slätare, finare hudyta med naturlig lyster.
Serum vegetal plumping day care: Spänstgivande och utfyllande dagcrème som går till attack mot både linjer och djupare rynkor. Stimulerar produktionen av kollagen och hyaluronsyra, som är viktiga för spänsten. Huden blir märkbart fast och återfuktad under hela dagen
Serum vegetal Luminizing eye roll-on: En skön, lättapplicerad ögoncrème för dig som vill motverka linjer och rynkor och samtidigt återfå en ny, fräsch lyster. Plus för den smidiga roll-on-applikatorn som snabbt sveper över ögonkonturen och ger en lätt svalkande känsla.
Serum vegetal Deep wrinkles reductor pen: På ett kick reducerar denna penna dina djupaste rynkor i pannan, kring näsa och mun. Den lätta och återfuktande formulan går snabbt och enkelt in i rynkan för att fylla ut den.
Omdöme om produkterna: Dessa produkter var en fröjd att använda. Inte bara för att de gav ett fantastiskt fint resultat utan även för att produkterna var behagliga att använda. Produkterna hade fin konsistens och en härlig fräsch doft. Något som ges ett extra plus är att det behövs väldigt lite vid applicering för att täcka ytor i ansiktet vilket gör produkterna dryga. Favoriten var av dess produkter helt klart Serum vegetal Deep wrinkles reductor pen! Den kan man ha i handväska och den verkar på engång och man ser resultat nästa på engång…( så känner jag) Mycket bra!
Förre bild:


Efter bild:


Produkterna kommer från http://www.yves-rocher.se












