En komplett hudvårdsrutin inför sommaren….

Hej igen, kära Xperhotelsandtable-läsare. 

Ni som följer oss vet att jag, Matilda ingår i Xperhotelsandtables fina testgrupp. Jag är en av de äldsta i gruppen. Jag är en bit över 60 år ung. Jag har alltid älskat hudvård och hudvårdsprodukter så länge jag kan minnas. Det känns extra kul varje gång vi får möjligheten i testgruppen av prova produkter från Rosenserien. En av anledningarna är att jag vet att deras produkter aldrig gör mig besviken. Den andra anledningen är att jag personlige under flera år brukat deras produkter. Jag har ett gott öga till produkterna. Ni ska veta att jag är ingen person som är direkt lätt att imponera på. Tycker jag något är bra då säger jag det. Det samma gäller om jag har en annan uppfattning

Jag har under några veckor provat mig igenom produkter från Rosenserien och här är en ”produktladdning ”som jag skulle vilja rekommendera Er att handla hem från dem. ( rosenserien.se) 

Serien produkter anser jag blir heltäckande för en riktigt bra hudvårdsrutin. Jag vill påpeka att nu när våren kommer så kan huden vara lite skör, därför tycker jag att du ska använda deras otroligt fina och mjukgörande tvål i kombination med deras handkräm. Händerna blir magiskt mjuka och får fin lyster. Deon, jag den älskar jag bara för att den får mig hela dagen att bli påmind om Rosenseriens härliga dofter som deras produkter har. Dessutom motverkar den min egen mindre härliga doft när jag exempelvis tar mina långa mysiga  promenaderJag skulle även vilja rekommenderar er att ta hand om fötterna. Nu när ”fossingarna” ska se snygga ut att ha i sandaler i vår är de läge nu att börja vårda dem. Rekommenderar er  den mjukgörande och mycket vårdande fotlotionen som jag själva privat använder året om.

Jag vet inte hur det är med Er. Men mitt hår och hårbotten är inte som den ska efter vintern. Jag har mycket lätt för att få en torr kliande hårbotten. Därför skulle jag också vilja tipsa om Rosenseriens schampo som är mycket återfuktande och vårdar hårbotten under längre tid. Jag personligen upplever att min hårbotten ej kliar eller känns torr när jag använder deras schampoo.  Dessutom får håret en mycket fin lyster och blir lätt att kamma.

Jag rekommenderar Er följande produkter för en komplett hudvårdsrutin i vår.

Rekommenderar tvål  shampoo handkräm  fotkräm deodorant body lotion

Beställ produkterna från Rosenserien.se

Rosenserien har tillverkat naturlig hudvård i över 35 år. Idag finns en medvetenhet om att det vi använder på huden påverkar vår hälsa och miljö. När vi startade fanns inte mycket kunskap, vare sig bland kunder eller producenter. Det känns bra att det går åt det hållet, för användning av hudvård ökar och då blir det allt viktigare att den är ren!

LOGGA IN

Vi använder oss av cookies för att ge en bättre upplevelse av Xperhotelsandtables. Om du fortsätter använda webbplatsen antar vi att du godkänner detta.

Du ser ung ut!

Är du över 25 år?

Denna sida innehåller information om alkoholhaltiga drycker och riktar sig till dig som fyllt 25 år. Genom att klicka vidare godkänner jag att jag är 25 år eller äldre.