Nya chips smaker

unnamed-1.jpg

Vi har testat några riktigt goda nyheter gällande chips från Estrella. Temat på chipsen är Nyskördat! Och smakerna är Vitlök & Gräddfil samt  Äpplepaj! Jag det stämmer ni läste inte fel eller ser fel. Det är faktiskt chips med smaken av just äppelpaj.

Hur smak dessa 2 nyheter då. Vår smakpanel säger följande och ger antal X

Vitlök & Gräddfil: Urgoda och lättätna. Smakar verkligen höst och man riktigt känner den lena smaken av gräddfil men samtidigt sticker de till av vitlöken och den ger en stark god efter smak. Man vill bara ha mer och mer..Fin struktur och fina chipsbitar i påsen!

Äppelpaj: En klar favorit ( bland barnen 4-11 år) De smakar verkligen äppelpaj, mormors äppelpaj säger någon. Och faktiskt. Det smakar verkligen äppelpaj utan att det blir för konstgjort. Det enda är…..Hur var de nu…Äter man chips eller Äppelpaj????!!!!!

Av 10X får Estrellas Vitlök & Gräddfils chips 9X av oss på Xperhotelsandtable

Av 10X får Estrellas Äppelpaj-chips chips 7X av oss på Xperhotelsandtable

 

i butik nu!……..spring och köp och smaka…de är ju fredag snart!

  • Vår testgrupp består av:  5 barn ( ålder -4-11 år ) och vuxna 7 stycken (åldrar 28-65 år) 

unnamed.jpg

LOGGA IN

Vi använder oss av cookies för att ge en bättre upplevelse av Xperhotelsandtables. Om du fortsätter använda webbplatsen antar vi att du godkänner detta.

Du ser ung ut!

Är du över 25 år?

Denna sida innehåller information om alkoholhaltiga drycker och riktar sig till dig som fyllt 25 år. Genom att klicka vidare godkänner jag att jag är 25 år eller äldre.