ProPud lanserar storfavoriten Strawberry N’ Cream

Nytt format, 1L Milkshake!
ProPud presenterar stolt den tredje smaken i 1-literssortimentet, en given storsäljare som har varit en stor succé sedan introduktionen i det mindre formatet – Strawberry N’ Cream. En drömmig kombination där söta jordgubbar möter krämig grädde. En smak som påminner om en klassisk jordgubbsglass en varm sommardag.
Med lanseringen får konsumenterna ännu fler möjligheter att njuta av ProPud i storformat. Sedan tidigare finns favoriterna Vanilla Ice Cream och Chocolate i samma format.
“Vi ser att våra konsumenter använder våra milkshakes på många olika sätt – inte minst som ett gott tillbehör till måltider, exempelvis i kaffet eller som topping på gröten. Dessutom märker vi en fortsatt växande trend kring proteinrika recept, där vårt storformat verkligen kommer till sin rätt hemma i kylskåpet!” – Emma Zachrisson, Brand Manager ProPud.

 

Precis som övriga Milkshakes är Strawberry N’ Cream 1L:
  • Utan tillsatt socker
  • 60 g protein per förpackning
  • Laktosfri

 

ProPud Strawberry N’ Cream 1L finns tillgänglig i butik från och med Måndag v37.

LOGGA IN

Vi använder oss av cookies för att ge en bättre upplevelse av Xperhotelsandtables. Om du fortsätter använda webbplatsen antar vi att du godkänner detta.

Du ser ung ut!

Är du över 25 år?

Denna sida innehåller information om alkoholhaltiga drycker och riktar sig till dig som fyllt 25 år. Genom att klicka vidare godkänner jag att jag är 25 år eller äldre.